Reference          Články          Nejčastější dotazy

Zkušenosti uživatelů

Anonymní uživatel

Líbí se mi poutavá grafika a barevnost. Zároveň oceňuji možnost výběru z různých scén.

Anonymní uživatel

Je to něco nového, nevšedního.

Člověk se rehabilituje zábavnou formou, což je důležité pro podporu pohybu.

Anonymní uživatel

Homebalance mi pomohl se zlepšením rovnováhy, odstraněním pocitu nejistoty a obav z pádu při sedu a chůzi.

Další zkušenosti uživatelů

"Cítím se lépe v dopravních prostředcích. Člověk vám může stokrát říkat, jak máte dělat nějaký cvik, ale když jsem cvičila se zpětnou vazbou, bylo to hned jasné. Pokusila jsem se zapamatovat si ten pocit zpevnění, na to jsem přišla díky zpětné vazbě sama i bez říkání terapeuta. Důležité je cítit a vidět, co se opravdu děje. 5 let od příhody a člověk se pořád může zlepšovat. Tablet má výhodu, že si ho mohu odvézt i na chalupu, není problém ho převézt, nebo doma si ho dát kamkoliv, třeba na žehlící prkno. To by měl mít v ordinaci i neurolog, pořád na vás zkouší něco štětičkami, tohle by bylo přínosné."

Anonymní uživatel

"Líbí se mi grafika, viditelnost, skóre, zpětná vazba. Díky zobrazení výsledků jsem více motivovaný než při běžné fyzioterapii."

Anonymní uživatel

"Systém Home Balance využíváme ve FNO k terapii nejen v ambulantní praxi, ale i u hospitalizovaných pacientů.  Nejčastěji se jedná o skupiny pacientů s poruchami rovnováhy na podkladě neurologických diagnóz a populace pacientů ohrožených pádem. Úspěchy terapie jsou ale patrné i u traumatologických či ortopedických pacientů včetně sportovců a dětské populace. Orientačním posouzením stability na Home Balance u pacientů po traumatech horních či dolních končetin se nám také podařilo sekundárně odhalit poruchy stability, které byly příčinou často i opakovaných pádů s poraněním.

Předností Home Balance je možnost sledování a objektivizace „těžiště“ v reálném čase a vizuální zpětná vazba, která umožní zvýšit kontrolu prováděného pohybu během kinezioterapie.  Je pak na kreativitě fyzioterapeuta, v jaké pozici a modifikaci podmínek opakuje pohyb v nejvyšší možné kvalitě. Zapojení cíleného pohybu do hry je pak podpořeno velkou motivací pacienta, což je v důsledku patrné v přístupu pacienta k dosažení terapeutického cíle.  Přítomnost terapeuta během terapie je nezbytná z důvodů nastavení a vedení celého tréninkového programu, udržení motivace pacienta a také z důvodů bezpečnosti. Většina pacientů vnímá a hodnotí způsob terapie na Home Balance pozitivně." 

Klinika léčebné rehabilitace, Fakultní nemocnice Ostrava

"Homebalance jsem měl asi 4 měsíce, cvičení na něm mě bavilo, vyhovovala mi přesnost, jednoduchost a uživatelská pohodlnost. Určitě mi pomohl v tom, že jsem se více soustředil na pohyby a stabilitu, kterou jsem si dříve neuvědomoval. Na měření stabilometru jsem vykázal mírné zlepšení, nevím jestli se to dá přikládat Homebalance. Snažil jsem se cvičit 20-30 min. denně."

Jan Mach

VFN.png
FNKV.jpg

Zařízení která Homebalance využívají

Centrum zdravotní a sociální péče Liberec

Domov pro seniory Blatná

Domov pro seniory Havlíčkův Brod

Domov pro seniory Chodov

Domov pro seniory Mšeno

Domov seniorů Mistra Křišťana Prachatice

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Fakultní nemocnice Motol

GARC Kladno

Janské lázně

KDP Ezra

Mateřská škola speciální Demosthenes O.p.s.

Nemocnice Říčany

Nemocnice Semily

MUDR. Lydia Slyacka

Psychiatrická nemocnice Bohnice

REGI Base I. foundation

Rehabilitační centrum Konice

Rehabilitační ústav Kladruby

Sociální služby města Kralupy nad Vltavou

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA